Moje zmiany koloru moczu … martwię się czy nie?

Lustrem naszego zdrowia, chromatyczne zmiany w moczu, jak zwykle, blado-żółte i przezroczyste, często łagodne. Ale czasami to może zachęcić do konsultacji. Deszyfrowanie.

Oni ciemno-beżowy

Wymagania wstępne: niedostateczne nawilżenie jest najczęstszą przyczyną. Mózg wysyła wiadomość zapisz za wszelką cenę wodny, życiowe rezerwy organizmu. Wynik: nerki koncentrują się w kości szyć pozostałości (amoniak, chlor, mocznik…), aby rozwiązać. Jeśli podejście beżowy brązowy, dysfunkcja wątroby może być podejrzewa jak kamień blokuje przewodu żółciowego, żółć polecił ewakuować. „Najnowsza przestaje normalnie pojawia się przez żołądek i jelita, pozostawia w moczu. Równolegle często żółtaczka, dekoduje profesor Pierre Costa, urolog w CHU Nima.Oni ciemno-beżowy

Kiedy się kontaktować? Jeśli mimo prawidłowego nawadniania (1,5 l płynów dziennie), mocz pozostaje ciemny i / lub skóra staje się żółta.

One czerwone

Hipotezy: to świadczy o obecności krwi, ale „tym bardziej, żadnej paniki, bo od 2 do 3 ml wystarczy do tego, aby kolor moczu, i to niekoniecznie poważny”, – zapewnił profesor Costa. Zapalenie pęcherza moczowego często odpowiada. Bakterie E. coli, które powodują infekcje w 80% przypadków przyczyny zapalenia ściany pęcherza moczowego, który w końcu krwawi. Może być również konsekwencją kamieni w nerkach, stan cewki moczowej, choroby pęcherza moczowego – w tym przypadku krew atakuje w moczu pod koniec oddawania moczu lub niewydolności guza.

Kiedy się kontaktować? Jak tylko krew znaleziono w moczu, diagnostyka jest niezbędna. Czy trzeba to leczyć zapalenie pęcherza moczowego (krótki antybiotykoterapia) lub wykonać pierwsze badanie usg nerek i / lub pęcherza moczowego.

One różowo-pomarańczowy lub zielony

Założenia: Twój ostatni posiłek składał się z rabarbaru, buraków, jagód, czerwoną kapustą lub szparagami. Ich pigmenty barwnik (бетанин, parietin …) oprzeć soku żołądkowego i nalewki moczu. Podczas przyjmowania niektórych antybiotyków, ENT antyseptyczne i hipotensyjne.

Kiedy się kontaktować? Jeśli kolor nie znika w ciągu jednego dnia po jedzeniu, lub gdy leczenie zostaje przerwane. W zasadzie, organizacja rozwiązuje go w ciągu 24 godzin.

Są one nieprzezroczyste i / lub błotniste

Hipotezy: zapalenie pęcherza moczowego znaleźli, ale i możliwej infekcji nerek , odmiedniczkowe zapalenie nerek , co jest medycznej . Drobne złogi fosforanów w pęcherzu, związane z masowymi spożycie sera, mięsa, mięsa lub przyjmowanie leków, może również uzasadnić to. I wreszcie, cukrzyca insulinozależna może powodować zaburzenia wytrysku, po którym sperma nie przekazał zgodnie z oczekiwaniami do cewki moczowej i pęcherza moczowego, dlatego w moczu.Są one nieprzezroczyste i / lub błotniste

Kiedy się kontaktować? Natychmiast w przypadku gorączki , dreszcze, ból w plecach, wykonać analizę moczu i cytobacteriological badania (ECBU) docelowym odpowiedzialny drobnoustrojów.

Są przezroczyste jak woda

Hipotezy: tylko, że przeżyli ostry stres. „Nerka reaguje na pewien stan punktualny сидерация i, w ciągu kilku godzin, to przestaje koncentrować mocz,” odszyfrowuje lekarz-urolog. Zespół bezdechu sennego lub moczówki prostej” (przysadki lub zaburzenia czynności nerek związane z cukrzycą 1 i 2) może być również podejrzewa ze względu na niedostateczne wydzielanie ADH anty-dioreticski hormonu. To też jeden z objawów niewydolności nerek. Nerki już nie da się grać swoją rolę w detoksykacji filtra.

Kiedy się kontaktować? Jeśli występują nienasycony głód i / lub masz sprzęt obrzęku i bólu (plecy, brzuch) lub chrapanie.

O уринотерапии?O уринотерапии?

Zwolennicy chwalą zalety picia moczu swoją minerałów, enzymów i innych aminokwasów, które zrobili jego stymulujący układ odpornościowy, antykoagulant, uzdrowienie. Na naukowców z zewnątrz, dźwięk dzwonu-to zupełnie co innego: żadne badania nie udowodniły skuteczność, zwłaszcza z moczem nadal usiane toksycznych odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *