Że nasze paznokcie świadczą o nasze zdrowie

Istnieje część ciała, która może ujawnić swój stan Twoich paznokci! Czy masz jakieś wady lub różnych patologii, odpowiedź często na rękach. Dermatolog Мостефа Rafaa pomaga nam określić różne objawy.

Kobiety noszą dużą uwagę na swoje paznokcie. Często zwracają się codziennie z powodu zanieczyszczenia, stres, manicure i działaniem toksycznych produktów, paznokcie wykrycie stanu zdrowia i odżywiania. Ich kolor, plamy, smugi i nierówności objawy, które dają wyobrażenie o możliwych problemach zdrowotnych związanych z sercem, wątrobą lub płuc, widzę wad zasilania lub braku witamin.

Paznokci, które pokazują problemy ze zdrowiemPaznokci, które pokazują problemy ze zdrowiem

Żółte paznokcie często są wynikiem używania tytoniu lub stosowania kolorowych lakierów bez ochronnej bazy. Jak tylko te łagodne przyczyny są odrzucane, dermatolog konsultacje, aby zobaczyć na stronie grzybicy i grzybów, jeśli paznokieć nie jest zainfekowany. Następnie miejscowe leczenie muszą być przestrzegane, aby wyleczyć zainfekowany paznokieć. Ludzie, którzy stosują pewne zabiegi, takie jak chemioterapia może zobaczyć swoje paznokcie zmieniają kolor. Ostrożnie, żółty kolor paznokci może być również spowodowane przez wątrobę, co działa źle.

– Białe paznokcie mogą być objawem niedokrwistości lub powtarzających się uderzeń, które odstrasza krążenie krwi. Микротравмы mogą powstawać małe białe plamy. Мостефа Rafaa przypomina, że „jakieś białe plamy, podobne do otworu наперстка są objawem łuszczycy lub choroby zapalne, jak egzema” .

– Czarne paznokcie należy uważnie śledzić. Oprócz siniaki, które pojawiają się w wyniku uderzenia lub zmiażdżenia, pojawienie się ciemnej plamy lub czarne pasy na paznokieć może być czerniaka złośliwego . Guz, który trzeba jak najszybciej leczyć, i że „leczą raka skóry. Trzeba być czujnym, bo nawet jeśli jest mniej powszechne, to może być niebezpieczne” – wspomina Мостефа Rafaa.

– Fioletowe lub niebieskie paznokcie nie są przyczyną siniaków. W rzeczywistości są one ujawnić się problemy z krążeniem. „On często dotyka ludzi, którzy mają chorobę Raynauda” – mówi dermatolog. To znak, że krążenie krwi jest niska i że trzeba, aby ciepłe palce i brać leki, aby otworzyć naczynia krwionośne.

Czerwone paznokcie nie pokazują dobre zdrowie, to naturalne, różowy. Czerwone plamy, z drugiej strony, może to być oznaką serca , płuc lub nerek. Jeśli skóra wokół paznokci wygląda spuchnięte i czerwone, zaburzenie to nazywa się stan zapalny skóry właściwej razy świadczy o infekcji, które mogą być przetwarzane lokalnie.

– Zakrzywione paznokcie mogą być dziedziczna i nieszkodliwe. Jednak, jeśli rozwijają się nagle, mogą być symptomem braku tlenu we krwi, co może prowadzić do różnych płuc i choroby serca. Gwoździe w pokrywę łyżką, które Wykrycie wad paznokcisą puste w środku, wskazują na ich udział niedoczynność tarczycy lub choroby serca.

Wykrycie wad paznokci

Za zmianę koloru lub pojawienie się zadań, które mogą ujawnić problemy ze zdrowiem, paznokcie mogą zmusić cię do reagowania na ewentualne wady. Na przykład, kruche i poprzecznie-paski paznokcie są uważane za niedobór żelaza, natomiast poziome białe linie wskazują na niedobór białka. Pionowe rowki mogą świadczyć o witaminy B12 lub niedobór magnezu. Smugi mogą być z powodu zmian hormonalnych, takich jak wiek menopauzy i odwodnienia paznokci. „Musisz zrozumieć, że jeśli nawilża ręce kremy należy również nawilżać paznokcie, bo oni cierpią od szeregu czynników zewnętrznych” – wspomina Rafaa. Puste i linie poziome są oznaką niedoboru składników odżywczych, a także cukrzycy. Dlatego upewnij się, że możesz mieć zrównoważoną dietę i zdiagnozowano cukrzycy.

Paznokci leczenie zgodnie z ich zewnętrzne przejawy wadPaznokci leczenie zgodnie z ich zewnętrzne przejawy wad

co jest przyczyną tętniczo lub problemy paznokci można leczyć za pomocą suplementów diety, w tym witaminy B8, który zwykle leczy skóry, paznokci i włosów. Jeśli twoje paznokcie zmieniają się ze względu na stan zdrowia, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby ustalić odpowiednie leczenie. Leczenia swoich dolegliwości pomoże paznokcie odzyskać. „Czasami kręcimy paznokieć tak, że będzie on w stanie odzwierciedlić zdrowych paznokci” – mówi Мостефа Rafaa. „Ale często nie chcesz przyspieszyć ten proces i dać czas do paznokci, aby odzyskać, a to może potrwać do 14 miesięcy. „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *